پاسخ به پرسش های متداول

ما در آکسون پس از سالها تجربه در تولید و فروش کالای خواب تصمیم گرفتیم، سوالات دقیق و همیشگی شما را به صورت مکتوب در این صفحه قرار دهیم تا دیگران نیز از پاسخ این سوالات بهره مند گردند.


فنرهای پاکتی یا پاکت اسپرینگ سیم‌پیچ‌هایی فنری هستند که در پاکت هایی مخصوص قرار میگیرند و در تولید تشک های فنری و طبی و فنری کاربرد دارند.

سیستم فنربندی متصل حالت یکپارچه دارد و زمانی که فشار به یک قسمت وارد شود باقی قسمت ها نیز تحت تاثیر قرار می گیرند و فشار به کلیه سطح تشک منتقل میگردد.

ولی سیستم فنربندی منفصل به صورت فنر های مجزا می باشد،در این سیستم فنرها مستقل عمل کرده و فشار فقط به صورت نقطه ای بوده و تاثیری در سطح تشک ندارد.

ما در آکسون انواع تشک ها با فناوری روز دنیا را تولید کرده ایم و در سبد کالاهای انتخابی شما قرار داده ایم که شامل:

 • تشک های مموری فوم
 • تشک های با فنر داخلی
 • تشک های فوم
 • تشک های هیبرید

بله، آکسون با نظر به تنوع سلیقه ی شما مشتریان گرامی محصولات متنوعی را در سبد کالاهای خود قرار داده است.

بله، محصولات ما در آکسون قابل استفاده برای تمامی سنین از کودکان تا سالمندان گرامی میباشد.

چینش مجزای فنرهای منفصل (فنرهای پاکتی) موجب می‌شود تا هر یک از فنرها به صورت جداگانه عمل کند و روی یکدیگر تأثیر نگذارند. نتیجه آن که در تشک ها با سیستم فنربندی منفصل سر و صدای ناشی از اصطکاک وجود ندارد و به دلیل عملکرد جداگانه فنرها پشتیبانی بهتری از کمر و ستون فقرات صورت میگیرد.

بهترین انتخاب تشک های تمام فوم یا تشک هایی با سیستم فنربندی منفصل است، زیرا به دلیل چینش مجزای فنرها هر یک از آنها به صورت جداگانه عمل می کند و روی یکدیگر تأثیری نخواهند گذاشت. این تشک ها آرامش بیشتری برای کاربران فراهم می‌کند و حالت ارتجاعی ناشی از غلت زدن را به نفر کناری انتقال نمی‌دهد.

مموری فوم به معنای فوم دارای حافظه است یعنی با توجه به وزن و دمای بدن به خودش حالت می گیرد. مموری فوم برای اولین بار توسط ناسا برای جلوگیری از فشار وارده به فضانوردان طراحی و سپس توسط ما برای رقم زدن تجربه یک خواب راحت برای شما به کار گرفته شد.

بالش مموری فوم یا همان بالش هوشمند نسل جدید بالش ها است؛ بالش مموری فوم در کاهش درد های ناحیه سر وگردن و فراهم آوردن خوابی راحت نقش بسیار موثری دارد.

استفاده از بالش هوشمند یا همان بالش مموری فوم برای همه افراد مفید است. این بالش ها برای مرتفع کردن سلیقه های مختلف دارای مدل های متنوعی میباشد.

بالش طبی همان بالش های مموری فوم است که امروزه استفاده از آنها در بین مردم متداول شده است.

برای انتخاب یک بالش طبی مناسب بهتر است ابتدا به نوع درد یا ناهنجاری فیزیکی خود توجه داشته باشید و یا طبق توصیه پزشک عمل کنید.

استفاده از بالشهای هوشمند یا همان بالشهای مموری فوم چند سالی است که بین مردم رواج پیدا کرده است و به عنوان بالش طبی از سوی پزشکان توصیه میشود . اساس کار این بالشها به خاصیت شکل گیری حالت سر بر میگردد . با حالت گیری این ناحیه فشار وزن سر روی بالش پخش میشود، وسط اکثر بالشهای مموری گود تر است که باعث میشود سر به راحتی قرار بگیـرد و زیر ناحیه گردن پر بشود این موضوع ایجاد حالت استاندارد را در پی دارد.

استفاده از بالش های مموری فوم علاوه بر خواص درمانی برای ستون فقرات؛ خواص و ویژگی های دیگری نیز دارد. از دیگر ویژگی های بالش مموری فوم میتوان به تسهیل در گردش خون، تسهیل در تنفس و بازگشت اسید معده به مری که باعث جلوگیری از زخم معده می گردد اشاره کرد. ممکن است در ابتدا به استفاده از این بالشها عادت نداشته باشید اما بعد از مدتی متوجه تغییر مثبت آن خواهید شد.

بالش ضد تعریق همان بالش های هوشمند است فقط با یک تفاوت عمده!

در ساختار بالش های مموری فوم خنک از تکنولوژی ژل خنک کننده استفاده شده است؛ این تکنولوژی به شما کمک خواهد کرد تا در تمام طول شبانه روز دمای سر و گردن شما در حالتی باشد که از تعریق جلوگیری کند.

پوست انسان ذاتا از احساس گرما و چسبندگي بي زار است و همواره به دنبال احساس خنكي و لطافت است؛ ژل آكسون به صورت يك لايه بر روي مموري فوم قرار گرفته و باعث احساس يك خواب خنك مي شود با بالش مموری فوم کلاسیک ژل دار آکسون مي توانيد براي هميشه با گرما خداحافظي كنيد.

بالش های آکسون ساخته شده از نسل سوم ممـوری فوم اسپانیایی و همچنیـن ۲ لایه پارچه ۱۰۰% کتان ضدحساسیت است؛ تا بالاترین کیفیت خواب را برای شما به ارمغان بیاورد .

فوم هوشمند (Memory Foam) را فوم ویسکو الاستیک (Visco Elastic Foam) نیز، می‌شناسند که اولین‌ بار درسال ۱۹۷۰ میلادی با هدف استفاده در شاتل‌های فضایی طراحی و تولید گردید. هدف از به کارگیری این فنآوری، راحتی هرچه بیشتر فضا نوردان در هنگام پرواز و جلوگیری از کوفتگی ناشی از فشار ثقل روی بدن آنها بوده است. این فنآوری به تدریج در ساخت انواع بالشت و تشک خواب و سایر محصولات مورد استفاده در زندگی روزمره به کارگرفته شده است.

نام مموری فوم به این دلیل است که این نوع فوم در هنگام قرار گرفتن شخص بر روی آن شکل بدن را به خود می گیرد و وقتی شخص از روی آن بلند می شود، به حالت اولیه ی خود باز می گردد

به این رفتار اثر مموری یا حافظه می گویند این نوع تشک ها باعث می شوند که فشار کمتری به بدن شخص وارد شود و گردش خون در بدن را تسهیل می کند. طبق مطالعات محققان این نوع تشک خوشخواب باعث رفع کوفتگی بدن و دردهای نواحی ستون فقرات می شود.

هنگامی که با دست به یک فوم معمولی فشار وارد می‌کنید، بلافاصله پس از برداشتن دست، فوم سریعا به‌حالت اولیه خود بازمی‌گردد که این به‌معنای انتقال کامل نیروی وارد شده به فوم توسط دست در جهت عکس به سمت دست در کسری از ثانیه است که دارای شدت بالایی نیز می‌باشد.

این اتفاق (برگشت فوم به حالت اول) در فوم هوشمند با تاخیر انجام می‌شود، در نتیجه نیروی وارده پس از برداشتن دست از روی فوم هوشمند در زمان بیشتری برمی‌گردد که شدت نیروی برگشت شده بسیار کمتر از فوم‌های معمولی و از طرفی نیروی برگشت در یک نقطه متمرکز نمی‌شود. تفاوت دیگر فوم‌های هوشمند با فوم‌های معمولی، حساسیت این فوم‌ها به درجه حرارت است. اگر دو فوم هوشمند و معمولی در محل سردی در یک اتاق قرارگیرند هردو سخت می‌شوند ولی به‌محض تماس بدن با فوم هوشمند، درجه حرارت بدن فوم را به حالت اول برمی‌گرداند و ظرف چند ثانیه قالب بدن را به خود می‌گیرد و این امر باعث می‌شود نیروی برگشت‌شده در فوم هوشمند روی سطح مورد تماس پخش شود.

تمامی بالش های مموری فوم آکسون مناسب می باشند.

 • بالش نرم و سبک برای افرادی که روی شکم می خوابند مناسب است زیرا از فشار آمدن به گردن، جلوگیری می کند
 • بالش متوسط و سفت، در شرایطی خوب است که سر در تماس با آن به جلو تمایل پیدا کند و نیز قوس بیشتری نسبت به سایر بالش ها داشته باشد. برای افرادی که به پشت یا طاق باز می خوابند این بالش بسیار مناسب است
 • بالش نازک و سفت برای کسانی که به پهلو می خوابند بسیار مناسب است زیرا فضای خالی بین گوش و شانه را در این حالت پر می کند و بهترین تکیه گاه برای این افراد است. بهتر است بیشتر به پهلو یا پشت بخوابید زیرا خوابیدن به دمر می تواند مشکلاتی جدی برای کمر و ستون فقرات ایجاد کند.
 • بالش هایی که از پَر، پُر شده است به نسبت نرم تر و البته گران ترند. شما اگر طرفدار بالشی سفت هستید، می توانید از بالش تمام پر یا مخلوط پر و کرک استفاده کنید. فقط اگر دچار حساسیت یا آلرژی هستید بالش پر را به شما توصیه نمی کنیم.
 • بالش هایی که از الیاف پلی استر پر شده اند، نازک و نرمند و قیمت مناسبی دارند ولی این گونه از بالش ها در اثر شست و شو دچار برآمدگی می شوند که می تواند برای گردن مضر باشد.
 • بالش های اسفنجی که بسیار نرم و گران هستند و شکل های منحنی مانندی دارند که پس از مدتی خوابیدن روی آن حالت سر را به خود می گجیرند ولی بالش های اسفنجی نیز پس از مدتی استفاده و شست و شو جمع می شوند. پس بهتر است پس از مدتی استفاده از بالش، برای راحتی و آسودگی بیشتر آن را عوض کنید.

تشک های طبی آکسون ( مدیکال ساپورت و وایت کلود ) مناسب برای کمردرد می باشد.

اصولا به صورت عامیانه به تشک هایی که فنر نداشته باشند طبی می گویند در واقع تشکی طبی است که در زمان خواب، بدن را در حالت طبیعی خودش حفظ کند.

تشک های طبی آکسون ( مدیکال ساپورت و وایت کلود ) مناسب برای کمردرد می باشد.

 • فنریت متعادل و عدم فرو رفتگی بیش از حد در اثر فشار
 • انعطاف‌پذیری اندک برای انطباق با قوس‌های بدن
 • سفتی و نرمی متناسب با مشکلات بدن فرد بیمار
 • تهویه مناسب و عایق ضد آلرژی و ضد باکتریال
 • دارای پارچه مناسب و دوخت محکم
 • فنرهای قوی با فشردگی بالا

مدیکال ساپورت با درجه سختی ۸ از ۱۰ و وایت کلود با درجه سختی ۹ از ۱۰ تشک های کاملا سفت و ارتوپدیک مناسب دوران نقاهت بعد از عمل های جراحی می باشند.

بله، تشک مدیکال ساپورت آکسون توسط بهترین متخصصین ارتودپد طراحی و تولید شده است.

بالش های مموری فوم آکسون برای افرادی که از دردهای سر و گردن رنج میبرند مناسب است.

اگر از دردهای حاد گردن رنج میبرید بهتر است مدل مدیکال آکسون را انتخاب کنید.

بله، رویه تمام بالش از جنس ۱۰۰% کتان هست و قابل شست و شو میباشد.

تشک نوجوان ۸۰*۱۸۰

تشک یک نفره ۹۰*۲۰۰

تشک و تخت های موجود در بازار در ابعاد مختلف برای سلیقه های مختلف تولید می شود. این امر بسیار مهم است که که ابعاد تشک و تخت یک اندازه باشد تا بابت تعویض مشکل یا ضرر مالی متوجه خریدار نباشد.

در صورتی که هنوز تخت یا تشک خود را خریداری نکرده اید، ابتدا برای اندازه تخت تصمیم گیری کنید و پس از آن اقدام به خرید تخت و تشک خود نمایید

میتوانید سایز تشک را به دو صورت زیر انجام دهید .

 • باید داخل تخت اندازه گیری گردد و تشک باید ۲ الی ۵ سانت کمتر باشد
 • در صورتی که تشک یا ملحفه روی تخت قرار دارد، تشک و ملحفه را از روی تخت بردارید ، در صورتی که تخت شما لبه دار است، از لبه داخل به داخل که محل قرار گیری تشک است اندازه بگیرید.  توجه داشته باشید به هیچ عنوان از روی تاج تخت و یا اندازه گیری بیرون به بیرون تخت نمی توانید به اندازه درست برسید. ، این کار را هم برای طول و هم برای عرض تخت انجام دهید.

نحوه خدمات گارانتی تشک در شرکت کالای خواب آکسون بدین صورت است که تشک توسط نماینده شرکت بررسی می گردد و در صورت معیوب بودن هماهنگی توسط شرکت برای جابجایی تشک نو با معیوب یا تعمیر تشک انجام می گردد .

بایدتوجه گردد مواردی که در کارت گارانتی نوشته شده است فقط شامل گارانتی می شود و مسائلی مانند پارگی یا مخدوش شدن پارچه جزء گارانتی نیست.

کلیه محصولات آکسون دارای گارانتی می باشند.

مشخصه ها و نکات زیر بخشی از مواردی است که نشان میدهد بهتر است تشک خود را تعویض کنیم:

 • زمانی که از خواب بیدار شدید یک درد خفیف در ستون فقرات خود احساس میکنید.
 • در هنگام مسافرت در هتل ها و خانه دوستان و آشنایان خیلی بهتر و راحتتر از خانه خود میخوابیم.
 • تشک ما دچار پارگی و پوسیدگی و ساییدگی قابل دید و غیر قابل تعمیر شده است.
 • برجستگی و برامدگی و پارگی قابل دیدن است.
 • زمانی که تشک غژ غژ صدا می دهد.
 • پس از خوابیدن و دراز کشیدن روی تشک احساس کمر درد میکنیم یا بدنمان کوفته می شود.
 • اول: باید یک سیکل منظم برای ساعات خوابیدن و بیدار شدنمان را انتخاب کنیم تا بدنمان به آن عادت کند.
 • دوم: به صورت جنینی و به سمت راست بخوابید. این کار به نرمال کارکردن قلبتان کمک خواهد کرد.
 • سوم: هرگز دمر نخوابید. این عمل باعث میشود که فشار زیادی به عضلات گردن وارد شود و فرایند خون رسانی به درستی صورت نگیرد
 • توصیه آخر: دمای اتاق روی ۱۶ تا ۱۸ درجه نگهدارید. دمای بالاتر از این ریسک کمبود آب رو در بدن بالا میبرد.

عمر یک تشک به عوامل زیادی بستگي دارد که یکی از این عوامل جنس تشک و وزن فردی است كه از آن استفاده مي‌كند.

عمر مفيد يك تشك با تضمين كيفيت ۳ تا ۵ سال است كه اگر توصيه‌هاي مندرج در بروشور نگهداری تشک را رعايت نماييد عمر تشك شما بيشتر نيز خواهد شد.

به انواع تشک های طبی، فنری، هایبرید و … تشک خوشخواب می گویند.

جواب این سوال آری است. از اینجا میتوانید انواع تشک های خوشخواب آکسون را ببینید.

خوشخواب های آکسون ۷ مدل هستند که عبارتست از:

 1. وایت کلود
 2. اپتیموم
 3. اکستریم
 4. سوپر رست
 5. اولترا سنس
 6. مدیکال ساپورت
 7. میراکل

خوشخواب نام یک برند قدیمی تولید تشک در ایران است که مردم تشک های تخت را با نام آن صدا میزنند. (مانند مایع ظرفشویی ریکا)