رابطه تشک و بهبود کمر درد

محصولات مرتبط

رابطه تشک و بهبود کمر درد

بهترین تشک برای بهبود کمر درد کدام است؟ چطور می توانیم انتخابی داشته باشیم که بعد ازچند روز استفاده از آن پشیمان نشویم؟

در این خوابنامه همراه ما باشید.

کمردرد یکی از متدوال ترین بیماری هایی است که امروز در تمامی جوامع شهری، به دلیل سبک زندگی و نشستن ها طولانی مدت افراد به آن مبتلا خواهند شد.

در صورتی که از کمر درد رنج می برید می بایست از نقش تشک در درد خود با خبر باشید.

تشک های خیلی سفت یا خیلی نرم باعث ایجاد فشار بیشتر به ستون فقرات شما خواهد شد، با انتخاب تشکی که ستون فقرات شما را به خوبی پشتیبانی کند میتوانید درد کمر خود را بهبود ببخشید.

یک تشک پشتیبانی کننده تعادل مناسب را برای راحتی ستون فقرات شما و قرارگیری آن در موقعیت مناسب فراهم خواهد کرد و پس از احساس خواب به راحتی بر روی این تشک به خواب خواهید رفت.

کدام تشک ها برای افراد مبتلا به کمردرد بهتر است ؟

به هیچ عنوان با شنیدن نام تشک طبی و تشک ارتوپدیک و بدون امتحان کردن تشک، اقدام به خرید تشک نکنید.

شرکت های موجود در بازار با توجه به استانداردهای خود سعی در ساخت تشکی دارند که بیشترین پشتیبانی از ستون فقرات را داشته باشد.

صرفا دیدن نام ارتوپدیک برای خرید یک تشک کافی نبوده و تضمینی برای تناسب آن با درد کمر شما وجود ندارد.

بنابراین بهتر است علاوه بر مشاوره با متخصصین و فروشندگان تشک و مطالعه مشخصات تشک؛ بدون خجالت برای چند دقیقه روی نمونه تشک موجود استراحت کنید تا از مناسب بودن آن برای شخص شما مطمئن شوید.

در گذشته این تصور وجود داشت که تشک خیلی نرم برای کمردرد بسیار مناسب است. امروزه برخی افراد نظری مخالف دارند و تشک کاملا سفت را تشک مناسب کمردرد معرفی می کنند.

تشک سفت یا نرم ؟

مطالعات نشان می دهد تشکی با درجه سفتی متوسط بهترین تشک برای درد کمر شما خواهد بود. مسلما درجه سفتی تشک تولید شده در کارخانه های مختلف با یکدیگر متفاوت می باشد.

بهترین درجه نرمی برای یک فرد توسط خود وی و پس از امتحان کردن تشک انتخاب شده معین می شود.

با توجه به تحقیقات خانگی انجام شده از مصرف کنندگان تشک درجه سفتی مناسب برای درد کمر، تشکی با درجه سفتی متوسط می باشد.


مدیکال ساپورت توصیه اول پزشکان


راهنمای خرید تشک برای افراد مبتلا به کمردرد

  • برای خرید تشک خود در ساعات پایانی روز به فروشگاه مراجعه نمایید، چراکه در این ساعات درد کمر شما بیشتر نمایان خواهد شد. بنابراین در هنگام انتخاب تشک و تست راحتی تشک اشتباه نخواهید کرد. و بهترین تشک را برای کمردرد خود انتخاب خواهید کرد.
  • در صورتی که می خواهید همچنان از بالش خود استفاده کنید.حتما آن را همراه خود بیاورید تا بیشترین شباهت به زمان استراحت شما در منزل به وجود آید.
  • در صورتی که قصد خرید بالش در همان فروشگاه را دارید، حتما بالش انتخاب شده را به همراه تشک امتحان کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.
  • حتما از همراه خود بخواهید تا وضعیت ستون فقرات شما را در هنگام دراز کشیدن روی تشک مشاهده کند. در هنگامی که روی پهلوی خود خوابیده اید از وی بخواهید که بررسی کند ستون فقرات شما در یک راستای مستقیم قرار گرفته است یا خیر؟
  • به جستجوی نقاط فشار بر روی بدن خود باشید، در صورتی که چنین نقاطی را پیدا کردید نشان دهنده تشک خیلی سفت می باشد. در صورتی که در تخت فرو رفتید نشان دهنده تشک خیلی نرم می باشد در نظر داشته باشید تشک خیلی سفت یا تشک خیلی نرم برای کمردرد شما مناسب نیست و می بایست تشکی با درجه نرمی متوسط انتخاب نمایید.
  • تنها به درد کمر حود نیاندیشید. به وضعیت قرارگیری شانه ها، لگن و سایر اعضای بدن خود توجه کنید تشک مناسب کمردرد می بایست سر تا پاشنه پای شما را در راستای مناسب قرار دهد. ممکن است سایر فروشندگان تشک به شما بگویند که وضعیت سر و پاشنه پا اهمیتی برای درد کمر ندارد، اما بهترین تشک، تشکی است که تمام بدن شما را در وضعیت مناسب قرار دهد.
  • در برخی موارد نیاز است تشکی خاص شما طراحی و ساخته شود. برتری تشک سفارشی این است که کاملا مناسب وضعیت شما ساخته شده و در صورت استراحت بر روی آن مشکل شما برطرف خواهد شد. چنین تشکی ممکن است برای فرد دیگر مبتلا به کمر درد حس راحتی القا ننماید.