محصولات مرتبط

تشک تخت

مهم ترین نکته هنگام خرید تشک تخت این است که وقتی دراز می کشید ستون فقرات شما در یک راستا بماند. موقعیت خواب، نوع بدن و ترجیحات شخصی شما برای احساس و مواد، همگی در تعیین اینکه کدام تشک برای نیازهای شما مناسب تر است، نقش دارند. همچنین توصیه می کنیم هزینه، راحتی، دوام و هر گونه مشکل خواب را در نظر بگیرید. در ادامه این مطلب درباره این فاکتورها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

تشک تخت

خرید تشک تخت 

شما می توانید طیف گسترده ای از سطوح سفتی و امتیاز قیمت را برای اکثر گزینه های مواد موجود در بازار پیدا کنید. مموری فوم و تخت های فنری داخلی محبوب ترین هستند، اما این به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد. در ادامه انواع تشک ها را معرفی کرده ایم:

  • مموری فوم

مموری فوم ها اغلب چندین لایه با فوم سفت‌تر در پایین برای دوام و پشتیبانی و فوم نرم‌تر در بالا برای راحتی وجود دارد. یک نقطه ضعف فوم حافظه این است که می تواند راحت تر گرما را به دام بیندازد، اگرچه بسیاری از برندها اکنون ویژگی های خنک کننده داخلی را برای جلوگیری از گرمای بیش از حد ارائه می دهند. برای خرید بالش مموری فوم کلیک کنید.

چه تشکی برای دیسک کمر مناسب است؟

تشک های مموری فوم بهترین کاهش فشار را ارائه می دهند زیرا با بدن شما سازگار می شوند و وزن را از نقاط فشار خارج می کنند. کاربران دراز کشیدن روی تخت های فوم را اینگونه توصیف می کنند که انگار در گهواره قرار گرفته اند. این تشک‌ها مخصوصاً برای افرادی که به پهلو می‌خوابند یا کسانی که کمردرد دارند ایده‌آل هستند، زیرا با وارد کردن فشار کمتر به شانه‌ها و باسن شما به تراز ستون فقرات کمک می‌کنند. آنها همچنین به ایزوله کردن حرکت کمک می کنند، بنابراین کمتر احتمال دارد که شریک خواب خود را حرکت دهید.

  • لاتکس

این تشک ها تا حدودی شبیه به مموری فوم هستند، اما لاتکس از درختان لاستیک ساخته می شود و ممکن است در بهترین تشک مموری فوم ارگانیک استفاده شود. همچنین لاتکس نسبت به مموری فوم گران‌تر است و انعطاف‌پذیری بیشتری دارد، بنابراین می‌توانید انتظار داشته باشید که با احساس فرورفتگی کمتری فنر داشته باشد.

دو نوع برجسته لاتکس وجود دارد که هنگام خرید متوجه خواهید شد: Dunlop که اغلب متراکم تر است و Talalay که ممکن است نرم تر به نظر برسد. اگرچه در واقعیت، ممکن است حتی نتوانید تفاوت بین این دو را احساس کنید.

  • کلاف های فولادین

این تخت‌ها از کلاف‌های فولادی ساخته شده‌اند که باعث محکم‌تر شدن و جهش بیشتر آن‌ها می‌شود. تشک های داخلی برای بسیاری از خریداران آشنا هستند، به خصوص در مقایسه با تشک های جعبه ای که در سال های اخیر محبوب شده اند. آنها برای افرادی که پشت و شکم می خوابند، که از سطح محکم تری برای هم راستا نگه داشتن ستون فقرات بهره می برند، مناسب تر هستند.

  • ترکیبی

تشک های هیبریدی از ترکیبی از مموری فوم یا لاتکس و کویل استفاده می کنند، بنابراین مجبور نیستید فقط یکی را انتخاب کنید. کویل ها برای پشتیبانی در پایین قرار می گیرند، در حالی که فوم برای کاهش فشار در بالا قرار می گیرد. بسیاری از هیبریدهای موجود در بازار – به ویژه از برندهای تخت در جعبه – وقتی دراز می کشید بسیار شبیه تختخواب های فوم هستند. فقط توجه داشته باشید که نصب آنها گرانتر و سنگین تر از جایگزین های تمام فوم آنها خواهد بود.

  • قابلیت تنظیم

در حالی که این موارد کمتر رایج هستند، تخت های قابل تنظیم دارای اتاقک های هوا هستند که به شما امکان می دهد سطح سفتی تشک مموری فوم طبی را کنترل کنید. آنها به ویژه برای زوج هایی که ترجیحات متفاوتی دارند مفید هستند. آنها گران هستند، اگرچه کاربران به طور مداوم به ما می گویند که خرید آنها به لطف خواب باکیفیتی که به دست می آورند، ارزش گرانی را داشت.

قیمت تشک تخت خواب 

قیمت تشک تخت خواب به عوامل گوناگونی مانند جنس، بدنه، برند و مارک و حتی فناوری به کار رفته در آن بستگی دارد.

تشک تخت دو نفره 

از نظر فنی، تشک رویا فقط هر نوع پوشش پارچه ای مسطحی است که با موادی پر شده است که هنگام دراز کشیدن مقداری از آن را فراهم می کند. برخی از تشک های دونفره به گونه ای ساخته می شوند که فنر ندارند. این موضوع باعث می شود که صدا یا لرزش حین خواب منتقل نشود. اگر شما نیز در دسته افرادی هستید که خواب بسیار سبکی دارند، توصیه میکنیم از این مدل تشک های دونفره خریداری کنید.

قیمت تشک تخت دونفره

انواع مختلف تشک ها همگی دارای نقاط قوت و ضعف هستند، بنابراین تحت تأثیر شیک بودن، آنچه در تبلیغات می بینید یا حتی قیمت تشک تخت دو نفره قرار نگیرید. راحتی شما اولویت دارد.

کدام تشک تخت بهتر است؟

راجر ماگوویتز که بیش از 35 سال است که صاحب فروشگاه‌های زنجیره‌ای خرده‌فروشی تشک‌های مختلف بوده، هشدار می‌دهد: «اگر وقتی برای اولین بار آن را امتحان می‌کنید، راحت نیستید، احتمالاً نباید آن را خریداری کنید.

ممکن است یک ماه یا بیشتر خوابیدن روی تشک طبی طول بکشد تا بفهمید که آیا واقعاً برای شما در طولانی مدت راحت است یا خیر. بنابرین حین مقایسه انواع تشک ها، درگیر برندها و مارک های موجود در بازار نشوید. بلکه راحتی خود را در اولویت قرار دهید.

تشک رویال یا رویا؟

برندهای ایرانی از جمله رویا، رویال، خوشخواب و …، همگی ارائه دهنده برترین محصولات داخلی هستند. توجه شما با توجه به راهنمایی که در این مطلب ارائه کردیم و با در نظر گرفتن بودجه خود، باید بهترین گزینه را انتخاب کنید.