محصولات مرتبط

تشک فنری

تشک به عنوان بخش بزرگی از بستر می باشد که از گذشته تاکنون همواره در حال تغییرات می باشد  تا در بهترین نمونه طراحی و ارائه شود.تاریخچه استفاده از تشک به دوره های باستان برمی گردد .واقعیت این امر را در یافته های باستان شناسان می توان تایید کرد .انسان های کهن از تشک های دست ساز استفاده می کردند.این موضوع حاکی از آن است که بشر در تمام دوره ها همواره به دنبال خواب باکیفیت و آسوده بوده است.امروزه تشک ها در انواع مختلفی طراحی و تولید می شود.به طور کلی این تشک ها در سه دسته تشک فنری،تشک طبی،تشک طبی فنری تولید می گردد.تمام نمونه های ذکر شده نیز به دسته های متنوع دیگری تقسیم می شوند که بر حسب نیاز و بودجه افراد انتخاب می شوند.

تشک فنری

تشک فنری خوشخواب

ویژگی بارزی که اکثر ما از تخت های فنری کلاسیک به یاد داریم انعطاف بالا و حرکات موجی روی آن بود. فنرهای بهم بافته ی فولادی و پردوامی که به خوبی برای سال ها قابل استفاده بودند ولی امروزه جایگزین تخت های فنری گذشته تشک مموری فوم فنری شده اند.تشک فنری در حال حاضر به روی تخت های ثابت قرار می گیرند و به خوبی راحتی و نرمی را به فرد القا می دهند. تشک فنری در سادگی، نرمی و راحتی زبان زد می باشند.ضمن اینکه در میان تشک ها از قیمت پایین تری برخوردار می باشند و از نظر تنوع نیز از انواع مختلفی برخورار می باشند،اگر چه از نظر سفتی با مدل اسفنجی قابل مقایسه نمی باشند و به نوعی می توان گفت بسیار نرم تر می باشند.

تشک فنری منفصل

زمانی که صحبت از انتخاب تشک مناسب می شود ممکن است با این موضوع رو به رو شوید که بین تشک فنری با فنر متصل و تشک فنری با فنر منفصل یکی را انتخاب نمایید. از نظر پشتیبانی تشک فنری در فنر منفصل نسبت به فنر متصل بیشتر می باشد. فنرهای جدا از هم در پاکت های کوچک مخصوص تعبیه می شوند و به شکل جداگانه و مستقل از هم عمل می نمایند. به میزان استفاده فنر ها در تشک پیشتیبانی در تشک ابری فنری نیز بیش تر خواهد شد. در تشک فنر منفصل  فنر درهسته تشک جای داده می شود و لایه بالایی را معمولا مموری فوم یا لاتکس تشکیل می دهد که این امر درکیفیت و راحتی تشک تاثیر به سزایی خواهد داشت.

تشک فنری یک نفره

 در حال حاضر افراد زیادی به دلیل استفاده از تشک های نامناسب و عدم برخورداری از خواب کافی انرژی زیادی را برای شروع روز خود از دست می دهند و معمولا با کسلی وخستگی و خواب آلودگی شروع به فعالیت های خود می نمایند. استفاده از تشک استاندارد و مناسب یقینا از مواردیست که تاثیر مستقیمی در خواب و انرژی افراد دارد.تشک فنری و تشک های طبی در مدل های و دسته بندی های یک نفره و دو نفره طراحی و تولید می شوند. نمونه های طبی تشک سفت تر و تشک فنری نمونه تشک های نرم تر می باشند. تشک خوشخواب فنری یک نفره و دو نفره نیز از فنر های متصل و منفصل تولید می شوند. تشک‌های متصل به گونه ای تولید شده اند که فنرهای آن ها متصل می باشد و حرکت های ناشی از یک قسمت در کل تشک پخش می شود.این نمونه تشک ها بیشتر در گذشته کاربردی بودند.

تشک فنری

تشک فنری دو نفره

تشک فنری در دسته ساده ترین نوع تشک ها قرار می گیرد که در مقایسه با انواع دیگر آن از قیمت پایین تری برخوردار می باشند. در طراحی تشک فنری , اغلب فنرهای با فریم یا بدون فریم با ضخامت 2.2 سانتی متر مصرف می گردد که روی فنر یک لایه موکت و سپس یک لایه اسفنج و در آخر یک لایه پارچه قرار می گیرد. در نهایت بعد از چسباندن آن به وسیله چسب مخصوص دور تا دور آن به خوبی دور دوزی می شود. در نهایت مرحله اخر بسته بندی تشک صورت می گیرد. تشک های فنری از نظر طول و عرض متناسب با سایز تخت خواب یک نفره و همچنین اندازه تختخواب دو نفره طراحی می گردد .

تشک های طبی از فنر برخوردار نمی باشند و از نظر جنس نیز از فوم یا یونولیت و اسفنج های فشرده تولید می شوند.عدم برخورداری از فنر دلیلی برای سفتی در این نمونه تشک ها می باشد که همین امر نیز باعث کاهش عمر تشک زست می شود چرا که سفت و شکننده بوده و بعد از مدتی جای قوس های بدن روی آن به شکل فرورفتگی و برآمدگی خود دیده می شود. لازم به ذکر است که منظور از عمر کوتاه ماه نمی باشد .به این معنا که با توجه به کیفیتی که دارند از دو تا شش سال عمر مفید خواهند داشت.

تشک فنری بهتره یا طبی

قطعا زمان خرید این سوال برای شما نیز به وجود می آید که تشک فنری مناسب است یا تشک طبی ؟ تشک طبی بر عکس تشک فنری، از فنری برخوردار نمی باشد که همین امر عدم انتقال حرکت در سایر بخش های تشک می باشد. ضمن اینکه تشک های طبی اغلب در مقابل تشک فنری از عمر بالاتری برخوردار است.مهم ترین ویژگی این تشک ها مواد مصرف شده در تشک می باشد. زیرا هر چه مواد مورد استفاده در این تشک ها بهتر باشد، باعث پشتیبانی بالاتر و افزایش طول عمر تشک می شود.تشک های طبی اغلب سفت تر از تشک های فنری می باشند و این ویزگی باعث کاهش بدن درد و کرختی بدن می شوند و از نظر پزشکی نیزبرای مواردی همچون دیسک و مشکلات ستون ها بهترین انتخاب می باشند. برای خرید آنلاین تشک کلیک کنید.